שלום, נשמח לענות לכל שאלה
close
יש לך שאלה ? אנחנו כאן לרשותך
close
forum
073-7373800 שירות לקוחות

גבס קל

גבס קל

יתרונות יחודיים לגבס קל של Magicast , והם אלה שהופכים אותו למוצר הקיבוע המתקדם בעולם, והופעתו בעולם האורתופדיה שינתה את היחס ל”גבס” הן מצד הצוות הרפואי והן מצד החולים עצמם.

אין באתר מכירה לפרטיים. ניתן לרכישה והתקנה במרפאות מקצועיות המופיעות בדף :

מרפאות להתקנת גבס

מידע נוסף

איוורור מלא

במוצרי הגיבוס הקיימים היום, עוטפים את השבר בגליל צמר גפן, או גליל סינטטי אחר המשמש ריפוד לגבס המתקשה. ומעל שכבת ריפוד זו חובשים את השבר עם גליל הספוג בחומר מתקשה, גבס או פולימרי/סינטטי, אטום בעיקר. שילוב 2 שכבות אלו גורם בדר”כ לגירויים וריחות רעים בעת הזעה או הרטבה.

וכאן מגיע Magicast, עשוי כצינור/שרוול ולא כגליל, המגיע בערכה הכוללת 2 שרוולים ארוגים, האחד עשוי מחוט סינטטי, ארוג כרשת ומנדף בקלות, ואילו השרוול המתקשה עשוי רשת מחוט מעורב עם חורים גדולים. שילוב רשת מנדפת ורשת רחבת חורים יוצר קיבוע מאוורר ובכך נמנעים גירויים וריחות רעים.

מאושר לרחצה במים

החומרים וצורת האריגה המחוררת של Magicast מאפשרים להיכנס למים ללא חשש. Magicast נושם ומתייבש במהירות, ובכך מאפשרים מקלחת, בריכה ואפילו שחיה בים ללא שום מגבלה. שוחים, מתקלחים ומתייבשים במהירות. כמה מרענן !

מגן בריאות רפואית

השרוול הפנימי המשמש כריפוד ונמצא במגע עם העור, כולל מרכיב של olefin שהם סיבים טבעיים אשר מיוצרים מחומרים המנדפים רטיבות במהרה.

המרכיב של olefin משמש בייצור חיתולים לתינוקות כמרכיב המגן על העור מפני נזקים כמו גירוד, אדמומיות, פריחה וכד’. כמו כן החומר משפר את נדיפות הלחות מהעור וכמובן שהתייבשות מהירה מונעת תופעות רגישות של העור. כתוצאה מכך, חולה עם שבר שיגובס עם Magicast לא יפגע מרטיבות, להבדיל מחולה שיגובס עם מוצרי הקיבוע מהדור הקודם.

קל משקל

Magicast מפחית במידה רבה את אי הנוחות של המטופל, כי הוא הרבה יותר קל מאשר כל גבס אחר. נוח לנוע עם גבס כל כך קל, ואפילו לשחות איתו בלי להרגיש משקולת על גופך.

חדירות מיטבית

עם Magicast ניתן לעבור צילום רנטגן ללא צורך בהסרת ה”גבס”, ועוצמת הקרינה הנדרשת נמוכה יותר מאשר בצילום עם כל גבס אחר. חדירות קרני הרנטגן היא מיטבית כי שרוולי Magicast עשויים מחומרים איכותיים ויחודיים התורמים ליתרון זה.

קל להתקנה

בגיבוס מהדור הקודם, נדרשת מיומנות גבוהה של הצוות הרפואי, בעיקר למניעת הידוק יתר של גלילי הגבס הנמתחים על האיבר השבור. חוסר במיומנות זו מביא לפצעי לחץ ולצורך בהחלפת הגבס לאחר טראומה נוספת ומיותרת לחולה.

מכיוון ש Magicast עשוי משרוול רשת ולא מגליל, ההתקנה קלה הרבה יותר, ולא ניתן לטעות ולגרום ללחץ על היד השבורה. השרוול אינו “יודע” ללחוץ על היד השבורה, ולעולם הוא יהיה רחב מהיד. עם השימוש ב Magicast ופשטות ההתקנה הטכנית, כל בעל ידע אורתופדי והבנת שברים ודרך האיחוי שלהם יכול וישמח לעבוד עם Magicast .

ידידותי לסביבה

מוצרי הגיבוס הקיימים בשוק עשויים בדר”כ מחומרי טיח/גבס/סיבי זכוכית. בעת חיתוך ובעת הסרת הגבס נוצר אבק מאד לא בריא לריאות. לעומת זאת חיתוך Magicast אינו יוצר אבק כלל, שומר על סביבה נקיה, וגם ניתן להשמדה ע”י שריפה פשוטה המפוררת אותו, ולא ע”י שריפה וקבירה כמו שנדרש בגבס פלסטי הקיים כיום.